Przetwornica napięcia IPS 1000 12V

185,00 

Brak w magazynie

Opis

Przetwornica napięcia 12V 230V 700W/1000VA.

Bardzo popularna i dobrze wykonana uniwersalna seria przetwornic napięcia IPS o bardzo dobrych parametrach  Dzięki prostej budowie i niskiej cenie jest dla wszystkich łatwo dostępna. Bez wątpienia, przyda się w każdym domu w stanach awarii sieci elektrycznej, oraz wszędzie gdzie trzeba szybko działać gdy jest potrzebne zasilanie 230v.
Niewątpliwie idealnie nadaje się do pracy w terenie tam gdzie brak dostępu do sieci elektrycznej 230V jako tzw. przetwornica samochodowa pod zapalniczkę lub akumulatorowa może zasilać wiele urządzeń.
Dzięki małym rozmiarom w pełni przenośna można z niej korzystać w każdym miejscu, dzięki uniwersalnym zaciskom „+” „-” może być zasilana z każdego źródła napięcia 12v przetwornica do akumulatora żelowego lub akumulatora samochodowego – ołowiowego, w zestawie przewody do podłączenia bezpośrednio z akumulatora.

Jak działa przetwornica 12v 230v.

Najprościej można opisać ze podnosi stałe napięcie 12v do napięcia zmiennego 230V takiego jak w domowym gniazdku elektrycznym.

Przetwornica ile wytrzyma akumulator?

Czas do rozładowania akumulatora żelowego zależy przede wszystkim; od natężenia pobieranego przez odbiornik prądu im większy prąd tym szybciej się akumulator rozładuje. Znamionowy pobór prądu u większości dostępnych na rynku odbiorników podają producenci odbiorników. Ale znacznie łatwiej wyznaczyć czas przez podanie mocy odbiornika [W] Wat i pojemności akumulatora [Ah] i podstawienie danych do tego kalkulatora

 

Przetwornica co można podłączyć?

 • Zastosowanie do zasilania urządzeń przenośnych o mniejszej mocy
  ładowarki sieciowe do laptopów, telefonów, kas fiskalnych,
 • małe AGD
 • sprzęt biurowy – drukarki, skanery, komputery
 • urządzenia przemysłowe sterowniki, czujniki, oświetlenie

Obsługa przetwornicy:

Przetwornice napięcia serii IPS ze względu na swoja prostą budowę i niską cenę zbudowane są w trochę innej technologi ale nie ustępują znacznie droższym przetwornicom napięcia.
Napięcie wyjściowe jest kształtem zbliżone do napięcia sinusoidalnego w sieci energetycznej jest to dokładniej sinusoida modyfikowana o przebiegu prostokątnym.

napięcie sinus

Na foto widać różnice w przebiegu napięć. przetwornicami o napięciu wyjściowym z modyfikowana sinusoidą nie wolno zasilać odbiorników indukcyjnych czyli zasilaczy z transformatorami napięcia oraz urządzeń z silnikami elektrycznymi jednofazowymi np. lodówki, kompresory, elektronarzędzia z silnikami elektrycznymi, zasilacze transformatorowe, prostowniki transformatorowe.

Do zasilania powyższych odbiorników przeznaczone są droższe przetwornice o przebiegu czystej sinusoidy – przetwornice napięcia typu SINUS.

Należy zwrócić uwagę na właściwe podłączenie przewodów do biegunów akumulatora czerwony kabel do „+” plusa przetwornicy i „+”plusa akumulatora czarny do „-” minusa przetwornicy i „-” minusa akumulatora. nie zachowanie odpowiedniej biegunowości doprowadzi do uszkodzenia obwodów przetwornicy i utratę gwarancji.
Przy dużych przetwornicach 1000W i więcej ważna jest odpowiednia pojemność akumulatora panuje zasada ze im większy akumulator tym lepiej.
Do zasilaczy awaryjnych i przetwornic napięcia zaleca się stosować akumulatory odporne na tzw. głębokie rozładowanie czyli akumulatory tzw. żelowe, AGM,

Częste pytania.

Co to jest przetwornica samochodowa ?
– jest to przetwornica DC/AC podwyższająca napięcie 12V pobierane z gniazda zapalniczki do napięcia zmiennego 230V
Czy przetwornica rozładuje akumulator?
– każda sprzedawana w naszym sklepie przetwornica posiada układ zapobiegający rozładowaniu akumulatora.
Czy przetwornica naładuje akumulator?
– przetwornice nie są fabrycznie wyposażone w układ ładowania akumulatora
Dlaczego przetwornica piszczy?
– to sygnał że przetwornica się wyłączyła bo zadziałało któreś z zabezpieczeń np. zabezpieczenie anty zwarciowe, anty przeciążeniowe, ponad napięciowe, i podnapięciowe – zabezpiecza akumulator przed rozładowaniem.

Parametry przetwornicy IPS 1000VA 12V 230V.

 • napięcie wejściowe 12V
 • maksymalne napięcie wejściowe 15V
 • alarm niskiego napięcia akumulatora 11V
 • wyłączenie przy niskim napięciu akumulatora 10V
 • napięcie wyjściowe 220-230V
 • częstotliwość 50Hz
 • moc chwilowa 1000W
 • moc ciągła 700W
 • kształt napięcia wyjściowego sinus modyfikowany
 • sprawność 80%
 • pobór prądu bez obciążenia 450mA

BEZPIECZNY ZAKUP

Towar posiada 24 miesięczną gwarancję
Możliwość zwrotu towaru bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni


 • Istnieje możliwość telefonicznego zamawiania produktów z zapłatą za przesyłkę u kuriera.
 • Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego zasilacza awaryjnego lub innego sprzętu prosimy o kontakt z nami w godzinach od 7 do 18 po numerem telefonu +48 792 425 411.
 • Po zakupie naszych produktów przy problemach z montażem można korzystać z naszej pomocy technicznej.
 • Jeżeli towar nie jest odpowiednio dobrany do twoich potrzeb istnieje możliwość zwrotu towaru w okresie 14 dni.
 • Dziękujemy za zakupy.

Informacje dodatkowe

Moc [W]

350W