Opis
Zasilacz awaryjny 1500W SinusPRO 1500 E Volt Polska.
Zasilacz awaryjny SinusPRO1500E służy do bezprzerwowego zasilania ważnych odbiorników wymagających ciągłości zasilania napięciem sieciowym 230V. Zasilacze awaryjne w domu podtrzymują napięcie 230V przez czas zależny od pojemności akumulatora i mocy odbiorników od kilku minut do kilkunastu godzin. Wszystkie sprzedawane zasilacze w naszym sklepie maja wbudowane moduły przetwornicy napięcia 12V/230V, UPS, AVR oraz mikroprocesorowego systemu ładowania akumulatora i systemy zabezpieczeń. Obsługa tego urządzenia jest bardzo łatwa do zasilacza dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim. Zasilacze marki Volt Polska uznawane są za jedne z najlepszych tego typu urządzeń na rynku.

Zasada działania
Zasilacz awaryjny pracuje podobnie jak komputerowy UPS – jest podłączony do sieci energetycznej 230V aby w normalnych warunkach zasilać odbiorniki i ładować akumulator. Gdy napięcia w sieci braknie automatycznie uruchamia się w zasilaczu przetwornica napięcia 12V/230V i przechodzi na zasilanie z akumulatora 12V. Po przywróceniu napięcia odbiorniki będą normalnie zasilane 230V z sieci a akumulator będzie doładowywany przez automatyczny prostownik.
Zastosowanie zasilacza awaryjnego.
Najczęściej zasilacze awaryjne w domowych warunkach są wykorzystywane do zasilania pieców co, pompek co, lodówek, monitoringu, bram wjazdowych, systemy inteligentnego domu itp.

Czas rozładowania akumulatora można orientacyjnie wyliczyć z powyższej tabelki lub z tego kalkulatora.
Dane te mogą się w niektórych przypadkach znacznie różnic od rzeczywistych wartości ze względu na:
- stan akumulatora(utrata sprawności związana z procesami starzenia)
- cykliczność pracy odbiorników czy praca ciągła
- sprawność przetwornicy
Napięcie wyjściowe:
Zasilacz awaryjny sinusPRO 1500 E utrzymuje na wyjściu napięcie przemienne 230V o kształcie idealnej sinusoidy. Czyli najbardziej zbliżone do napięcia w sieci elektrycznej 230V. Takim napięciem wyjściowym można bez obaw zasilać wszystkie rodzaje odbiorników indukcyjne (silniki), rezystancyjne (grzałki), pojemnościowe (oświetlenie), zaawansowaną elektronikę i pozostałe. W tańszych zasilaczach można spotkać moduły przetwornic dające napięcie mocno zbliżone do sinusoidalnego – tzw. aproksymowalne lub najtańsze przebiegu prostokątnym. Tańsze zasilacze awaryjne nie współpracują z odbiornikami indukcyjnymi np. silniki pompek co lub lodówka powodują buczenie i grzanie odbiorników i mogą doprowadzić do uszkodzenia odbiornika.
Zabezpieczenia:
- zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora poniżej 10,5V aby nie dopuścić do zasiarczenia płyt akumulatora.
- zabezpieczenia przeciążeniowe (zasilanie bateryjne) w przypadku przeciążenia 110 % – 130 % odłączenie zasilania następuje po 30 s. Jeżeli przeciążenie jest wyższe niż 130 % odłączenie zasilania następuje natychmiast.
- zabezpieczenie przeciążeniowe (zasilanie sieciowe) Urządzenie ostrzega o przeciążeniu, aż do momentu zadziałania bezpieczników.
Podstawowe parametry:
- moc znamionowa (ciągła) – 1000W
- moc przeciążeniowa(chwilowa) – 1500VA
- zakres napięcia wyjściowego – 230V AC +/-8%
- częstotliwość wyjściowa – 50Hz +/-0.5Hz
- kształt napięcia wyjściowego – czysta sinusoida
- napięcie akumulatora(akumulatorów) – 12V
- maksymalne napięcie akumulatora – 14,6V
- minimalne napięcie akumulatora – 10,5V
- stabilizacja napięcia – AVR 140 – 275VAC
- prąd bez obciążenia: 1,2A
- sprawność: >92%
- prąd ładowania – 20A MPPT
- wymiary [mm] – 230mm x 145mm x180mm
- waga – 7kg